Опубліковано заяву Люблінського трикутника

Президенти України Володимир Зеленський, Польщі Анджей Дуда і Литви Ґітанас Науседа з нагоди 30-річчя визнання відновлення незалежності України Польщею та Литвою склали спільну заяву, текст якої публікує Офіс президента в понеділок, 20 грудня.

Отже, президенти підтвердили, що визнання відновлення незалежності України Польщею, першою державою у світі, і Литвою 30 років тому стало важливою віхою на шляху до повноцінного возз’єднання Європи.

Вони нагадали, що демократична традиція, яка розвивалася в Співдружності Королівства Польського і Великого князівства Литовського, а також під час руху Солідарність у Польщі, Реформаторського руху Саюдіс у Литві, Революції гідності в Україні і під час боротьби білорусів за демократію, відображає прагнення до свободи, прав людини і демократії в Центральній та Східній Європі.

«Підкреслили, що з того часу відносини справжнього стратегічного партнерства успішно витримали випробування часом і продовжують зміцнюватися. Підтвердили свою прихильність до подальшого розвитку стратегічного партнерства між Україною, Литвою та Польщею на основі спільних цінностей та інтересів; підтвердили чітку відданість подальшому розширенню їхньої співпраці їх співпраці з цілої низки питань, таких як безпека, оборона, економіка, енергетика та інші, у тому числі у рамках формату Люблінського трикутника. Литовська Республіка і Республіка Польща підтверджують повну підтримку членства України в ЄС та НАТО», — йдеться в повідомленні.

Глави держав також висловили взаємну підтримку і солідарність у зв’язку з міграційною кризою на литовсько-білоруському і польсько-білоруському кордонах і заявили про рішучість об’єднати зусилля для протидії цій кризі.

Вони також зазначили, що ця гібридна атака є прямою загрозою безпеці усієї Європи.

«Висловили особливе занепокоєння у зв’язку з погіршенням ситуації у сфері безпеки і стабільності в регіоні, а також зростаючими загрозами, включаючи гібридні, що є результатом, зокрема, російської агресії, а також погодилися з необхідністю спільних зусиль для підвищення стійкості до цих загроз для протидії їм у більш ефективний та скоординований спосіб», — сказано в заяві.

Крім того, лідери України, Польщі і Литви підтвердили тверду відданість подальшому зміцненню європейської енергетичної безпеки і висловили глибоке занепокоєння проектом Північний потік-2.

«Вони висловили готовність спільно діяти з метою протистояння монополізації європейського газового ринку Росією, яка використовує енергетику як геополітичний інструмент», — наголошується в заяві.

Насамкінець президенти підтвердили відданість суверенітету, незалежності і територіальній цілісності України в межах її міжнародно визнаних кордонів, які поширюються на її територіальні води, а також закликали світову спільноту посилити санкції проти Російської Федерації через її агресію, яка триває проти України, і ще раз закликали до деескалації ситуації шляхом відведення своїх військ від кордонів України і з її тимчасово окупованих територій.

Нагадаємо, Зеленський прийняв Дуду і Науседу в президентській резиденції в Карпатах.

Добавить комментарий

Ваш адрес email не будет опубликован. Обязательные поля помечены *